השתלמויות מאסטר קלאס מתקדמות

שוקולד בברצלונה עם אסטלה

בואו לע שות את השוקולד שלכם בעצמכם, ובברצלונה! לראשונהEPGB – בישרא ל יוצאת משלחת בליווי אסטלה לבית הספר המוערך בברצלונה. Escola de Pastisseria del Gremi de Barcelona המטרה – ללמוד את תורת השוקולד והפקתו. את המשלחת יכשירו בהכנת שוקולד משלב עיבוד הפולים ועד לשלב הסופי – BEAN TO BAR

קרא עוד »

עוגות ראווה עם Paul Occhipinti

פול אוקיפינטי, MOF מהמוערכים ביותר בעולם. המאסטר המיוחד ממוצא איטלקי, נמנה בין מובילי הדור החדש בקונדיטוריה הצרפתית העכשווית. אוקיפינטי ילמד את אמנות עוגות הראווה עם מגוון ווריאציות במאסטר קלאס באסטלה. זו הזדמנות חד פעמית ללמוד משף קונדיטור ויזם עם מותג פרטי, מוביל דעה בקונדיטוריה המודרנית העולמית. 

קרא עוד »

לחמי מסורת גרמנים עם המאסטר FALK

תאריך פתיחה: 10+11/01/24- סגור לרישום

אנחנו שמחים לארח השתלמות לחם בינלאומית מתקדמת. המאסטר בייקר הגרמני פאלק סוטפלס מגיע אלינו ללמד את אמנות הלחמים הגרמנים. בהשתלמות תלמדו מגוון תוצרים מרתקים כגון: לחם היער השחור עם טוויסט של המאסטר הבייקר | לחם כמות ( קמח חורסאן) דגן עתיק | לחמניות סלק | לחם 7 דגנים | פרעצל | לחם פומפרניקל | לחם בהשהיה לילית ועוד.

קרא עוד »

אמנות הממתקים עם אסטלה

בואו למאסטר קלאס עם אסטלה של אמנות הממתקים -קונפיסרי ביומיים מרתקים ומלאי צבע. לומדים, מכינים וטועמים מגוון של מתוקים יצירתיים בעבודת יד כמו מרציפן, מרשמלו, נוגט פיסטוק / שוקולד, סוכריות רכות / קשות, פאדג' אנגלי, דראז'ה מסוגים שונים ועוד. מתאים במיוחד לאוהבי מרקמים, טעמים וגוונים של מתוק מהסוג הכי איכותי.

קרא עוד »

מאפי ראווה עם JOHAN MARTIN

ג’ואן מרטין נוחת בישראל! המאסטר המיוחד מגיע אלינו לכיתת אומן עם ליין של מאפים מורכבים שבהחלט עונים להגדרות חדשנות, יופי וסטייל! מרטין, הכוכב הבולט ביותר בדור החדש של הקונדיטוריה הצרפתית, ילמד מאפי ראווה מתקדמים בכיתת אומן מהמרתקות והמקצועיות ביותר שהיו בארץ.

קרא עוד »

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ולהתארח לסיור באסטלה כיתת אומן?
השאירו לנו פרטים ויועצי הלימודים שלנו ישמחו לחזור אליכם עם כל מה שחשוב לדעת: