שף קונדיטור ושוקולטיירית - אסטלה

שף קונדיטורית, שוקולטיירית ומנהלת בית הספר

אסטלה מ. בלפר היא בוגרת בהצטיינות של מגמת הקונדיטוריה בבית הספר קורדון בלו בפריז. אסטלה השתלמה בתחום הקונדיטוריה והשוקולד במוסדות שונים בצרפת, גרמניה ואיטליה, ביניהם בית הספר לשוקולד של חברת ולרונה. לאסטלה ניסיון מקצועי עשיר והיא השף קונדיטור הישראלית היחידה שמכהנת כ"שגרירת שוקולד" של חברת בארי, יצרנית השוקולד הגדולה בעולם. לאסטלה תעודת הוראה מאוניברסיטת ת"א והיא בעלת תואר שני במנהל עסקים.

משלבת חדשנות טכנולוגית בתחום המזון

המומחיות של אסטלה בתחום הקונדיטוריה והשוקולד, בשילוב הבנה עמוקה של הכימיה המרכיבה את מוצרי הקונדיטוריה והידע שנדרש בהמרה ליצור המוני, הובילו אותה לתת שירותי ייעוץ לחברות וסטארטאפים בתחום הפוד-טק. שיתופי הפעולה כוללים פיתוח פתרונות יצירתיים למוצרים בתחום האפייה והשוקולד ופיתוח בחומרים פורצי דרך עבור החברות החדשניות ביותר במשק. כמו כן, מכהנת אסטלה ב Advisory Board של חברת DouxMatok.

יועצת ומלווה עסקים בתחום המזון

אסטלה משמשת כיועצת מקצועית במרכז לטיפוח יזמות (מט"י) ומלווה עסקים בתחום הקולינריה בתחילת דרכם. בנוסף לכך אסטלה ובית הספר מספקים לעסקים מהארץ ומהעולם מגוון שירותים מקצועיים בניהם: קורסים והשתלמויות לעסקים, שימוש במתקני בית הספר לצורך לימוד ומפגשי פיתוח, הדרכה, ייעוץ, פיתוח ובדיקת מוצרים. הייעוץ והליווי מוענקים לחברות מזון, בתי מלון, מאפיות מובילות ומסעדות מהשורה הראשונה.

מגישה ושופטת בתוכניות טלוויזיה

המומחיות של אסטלה בתחום הקונדיטוריה והשוקולד, בשילוב ידע והבנה עמוקה זיכו אותה בתואר "הכוהנת הגדולה של הקונדיטוריה בישראל". במהלך השנים הגישה אסטלה תוכניות אפייה בערוץ האוכל בשם "אסטלה כיתת אומן", וברשת 13 "הקונדיטוריה של אסטלה". אסטלה היא אחת השופטות הבכירות גם בתכניות הריאליטי בתחום הקונדיטוריה. אסטלה היתה בחבר השופטים של הפורמט הטלוויזיוני המפורסם "בייק אוף" והיא אחת השופטות הבולטות בתוכנית "הקינוח המושלם".

בין לקוחות בית הספר

מעוניינים לקבל פרטים נוספים ולהתארח לסיור באסטלה כיתת אומן?
השאירו לנו פרטים ויועצי הלימודים שלנו ישמחו לחזור אליכם עם כל מה שחשוב לדעת: