שוקולד בברצלונה עם אסטלה

תאריך: 20-24/03/23 – סגור לרישום

בואו לעשות את השוקולד שלכם בעצמכם, ובברצלונה! לראשונה EPGB – בישרא ל יוצאת משלחת בליווי אסטלה לבית הספר המוערך בברצלונה.

Escola de Pastisseria del Gremi de Barcelona המטרה – ללמוד את תורת השוקולד והפקתו. את המשלחת יכשירו בהכנת שוקולד משלב עיבוד הפולים ועד לשלב הסופי – BEAN TO BAR

עוגות ראווה עם Paul Occhipinti

נפתח בקרוב

פול אוקיפינטי, MOF מהמוערכים ביותר בעולם. המאסטר המיוחד ממוצא איטלקי, נמנה בין מובילי הדור החדש בקונדיטוריה הצרפתית העכשווית. אוקיפינטי ילמד את אמנות עוגות הראווה עם מגוון ווריאציות במאסטר קלאס באסטלה.

זו הזדמנות חד פעמית ללמוד משף קונדיטור ויזם עם מותג פרטי, מוביל דעה בקונדיטוריה המודרנית העולמית

לחמי מסורת גרמנים עם המאסטר בייקר FALK

תאריך: 10+11/01/24- סגור לרישום

אנחנו שמחים לארח השתלמות לחם בינלאומית מתקדמת. המאסטר בייקר הגרמני פאלק סוטפלס מגיע אלינו ללמד את אמנות הלחמים הגרמנים.

בהשתלמות תלמדו מגוון תוצרים מרתקים כגון: לחם היער השחור עם טוויסט של המאסטר הבייקר | לחם כמות ( קמח חורסאן) דגן עתיק | לחמניות סלק | לחם 7 דגנים | פרעצל | לחם פומפרניקל | לחם בהשהיה לילית ועוד.

אמנות הממתקים עם אסטלה

תאריך: 17-18/07/23 – סגור לרישום

בואו למאסטר קלאס עם אסטלה של אמנות הממתקים -קונפיסרי ביומיים מרתקים ומלאי צבע. לומדים, מכינים וטועמים מגוון של מתוקים יצירתיים בעבודת יד כמו מרציפן, מרשמלו, נוגט פיסטוק / שוקולד, סוכריות רכות / קשות, פאדג' אנגלי, דראז'ה מסוגים שונים ועוד.

מתאים במיוחד לאוהבי מרקמים, טעמים וגוונים של מתוק מהסוג הכי איכותי.

מאפי ראווה עם JOHAN MARTIN

תאריך: 20-22/06/22 – סגור לרישום

ג’ואן מרטין נוחת בישראל! המאסטר המיוחד מגיע אלינו לכיתת אומן עם ליין של מאפים מורכבים שבהחלט עונים להגדרות חדשנות, יופי וסטייל!

מרטין, הכוכב הבולט ביותר בדור החדש של הקונדיטוריה הצרפתית, ילמד מאפי ראווה מתקדמים בכיתת אומן מהמרתקות והמקצועיות ביותר שהיו בארץ.